A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Яготинський інклюзивно-ресурсний центр Яготинської міської ради

Як вчитель у школі може допомогти дитині з РДУГ?

Дата: 21.10.2024 15:47
Кількість переглядів: 48

Учні зі РДУГ можуть відчувати труднощі із дотриманням інструкцій, уважністю, дисципліною, вони завжди є випробуванням для вчителів. Їх гіперактивність та розсіяність можуть навіть дратувати, тому багато вчителів ставлять собі питання: “Що я маю робити в цій ситуації?”.

Репетитори освітньої платформи Mathema із власного досвіду зібрати кілька порад про те як допомогти дитині з РДУГ.

Перш за все спробуйте зрозуміти дитину з РДУГ

Діти з РДУГ не зʼявилися, для того, щоб перетворити ваш урок на катастрофу. Ходити по класу, відволікатися та ігнорувати вказівки — не є їхньою метою. Річ у тому, що процес шкільного навчання є доволі консервативним і не враховує РДУГ. 

Подумайте про це: “Що вимагають від дітей у школі?”. Відповідь: концентрації, уважності, посидючості, терпіння, дисципліни. Всі ці вимоги можуть бути надскладними для дитини із РДУГ. Адже її мозок просто працює не так, як ви до того звикли. 

Це найперше, що варто зробити кожному вчителю, який стикається з РДУГ: зрозумійте як мислить дитина і як працює її мозок. Для того, щоб дізнатися всю найнеобхіднішу інформацію перегляньте AHDH Journal від NUMO, або знайдіть відповідні книги на цю тему. “Raising an ADHD Child” написана для батьків, але для ознайомлення вчителям також буде дуже корисною. 

База знань про функціонування дитини з РДУГ дозволить вчителю спокійніше реагувати на особливості такого учня, не дратуватися і не дивуватися його поведінці. 

Знайдіть спокійне місце в класній кімнаті

Посадіть учня із РДУГ подалі від вікон та дверей в класній кімнаті. Птахи чи хмари, що пролітають за вікном можуть ненадовго відволікати його увагу. Краще, якщо місце учня буде ближче до вчителя і поряд буде мінімум предметів. Під час тестів учню краще знайти найспокійніше місце в класі, де його не відволікатимуть інші учні. 

Також ви можете посадити учня поряд із дитиною, яка могла б стати для нього хорошим прикладом для наслідування. 

Забезпечте індивідуальний підхід.

Усі діти різні, тому і діти з РДУГ мають свої унікальні особливості та поводяться дуже по різному. Тому вчителю варто налагодити індивідуальний підхід для кожного з таких учнів. 

В жодному разі не намагайтеся робити зауваження перед усім класом: “Ти сьогодні неуважний”, “Ти надто непосидючий”. Якщо у вас виникає потреба наголосити на цих проблемах, говоріть з дитиною на одинці. Також ви можете долучити до цієї розмови батьків. Головне аби в цей момент атмосфера була позитивна і доброзичлива до дитини. 

РекомендаціяЯкщо у класі є дитина з РДУГ, створіть невеличке вікно для фізкультури чи розминки під час уроку. 2 хвилини простих фізичних вправ дозволить розслабитись і розвантажити мозок. 

Створіть індивідуальний план для такого учня.

Учень із РДУГ може забувати про домашні завдання, дні тестів чи інші важливі події в навчанні. Йому важливо мати детально розписаний план і вказані в ньому дати та події. Подбайте, щоб в дитини з РДУГ у вашому класі був такий щоденник чи календар, допоможіть йому вести його, слідкуйте за виконанням усіх важливих пунктів. 

Допомагаєте таким учням розділяти великі задачі на маленькі, це полегшить їх виконання. 

Перегляньте вимоги до учнів з РДУГ

Ми рекомендуємо створювати для учнів з РДУГ індивідуальні умови навчання: більше часу на тести, зменшені обсяги домашнього завдання і коротші завдання в класі. Учень має розуміти, що в нього добре виходить, тоді його мотивація буде рости. Якщо завдання надто складне або довге, скоротіть його, щоб учень впорався та отримав сигнал: “я можу вчитися на рівні з однолітками”.

Дізнайтеся сильні сторони учня.

Учням з РДУГ потрібно частіше за інших нагадувати, що вони добре справляються. Тому вам варто дізнатися сильні сторони такого учня: допомога іншим, творчі завдання, завдання на уяву, точні науки, рахунок і так далі. Це дозволить побудувати комунікацію на похвалі, а не на зауваженнях.

Будьте на зв’язку з батьками.

Батьки дуже добре знають особливості своїх дітей. Вони допоможуть вам зрозуміти учня і знайти до нього правильний підхід. Заплануйте зустріч з батьками дитини з РДУГ щомісяця. Ви можете обговорювати цілі та пріоритети на таких зустрічах, визначати успіхи та проблеми. Таке обговорення буде корисним для домашнього і для шкільного навчання. 

Математика для дітей із РДУГ.

Щоб допомогти дітям із РДУГ розуміти математику, змініть звичний підхід. В залежності від особливості дитини, ви можете використовувати зір, слух або дотик. Набори для STEM-освіти часто використовують на уроках математики, зверніть на них увагу. Ігри, музика, картинки — це все стане в пригоді, якщо потрібно зацікавити учня їх РДУГ. 

Остання порада

Досвід роботи з учнями із РДУГ є викликом для вчителів. Найважливіше для вчителя — створити умови невимушеного освітнього процесу. Діти не мають ображати таких дітей, тому вам доведеться пояснювати усім, чому хтось із класу має особливі умови. 

Намагайтеся давати учням із РДУГ більше часу, більше уваги і більше можливостей, але не виокремлюйте її із загального процесу. Учень має відчувати себе частиною класу, хоч і з тими самими очікуваннями, але з трохи більшою підтримкою вчителя. 

Джерело: https://mathema.me/blog/dopomogti-ditini-z-rdug/

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора